Logotyp Bovi Vet Service
29 Lis

Udostępnił Sławomir Koźmiński 8 lat temu


28 listopada po raz kolejny nasza grupa zorganizowała warsztaty z jednym z największych autorytetów w zakresie żywienia , a mianowicie Panem prof. Maciejem Kowalskim z Krakowa.

Tematyka , która została poruszona na tych zajęciach obejmowała przede wszystkim krytyczne punkty kontroli w odniesieniu do do zwierząt będących w okresie przejściowym przed porodem.

Jest to tematyka zupełnie nowa , która do tej pory nie była w naszym kraju poruszana. Jako element profilaktyki wydaje się mieć olbrzymi potencjał , który tylko czeka na jego wykorzystanie.

Proszę sobie wyobrazić , że na 3 tygodnie przed rozpoczęciem laktacji jesteśmy w stanie określić jakie są niebezpieczeństwa i ryzyko ich wystąpienia w odniesieniu do każdego zwierzęcia indywidualnie.

Takie postępowanie daje nam jeszcze czas na wprowadzenie środków zaradczych i uniknięciu zbędnych strat.

Ponieważ jest to zagadnienie nowe wymaga jeszcze dopracowania ( na co zwraca szczególną uwagę Pan prof. M. Kowalski ) , chodzi po prostu o to aby nie wypuścić bubla.

Zobacz wszystkie

Aktualności

Konferencja w Starych Jabłonkach

udostępniono 5 lat temu


W maju 2018 r. odbyła się konferencja organizowana przez firmę MSD w Starych Jabłonkach. W wydarzeniu tym brali udział zarówno lekarze weterynarii jak i hodo...

Czytaj więcej

Wyjazd szkoleniowy do Katalonii

udostępniono 6 lat temu


W dniach 5-9 kwietnia 2017 roku nasza grupa wybrała się do Katalonii na cykl szkoleń odnośnie profilaktyki zapaleń gruczołu mlekowego. Wyjazd ten został zorg...

Czytaj więcej

Konferencja MSD i ARiMR

udostępniono 6 lat temu


Pod koniec października tego roku firma MSD wraz z ARiMR zorganizowała konferencje naukową w Trzebieszowicach w hotelu Zamek na skale . Głównymi prelegentami...

Czytaj więcej